Yandex

Prefabrik Yapılar Proev ile Avantajlı


Prefabrik yapılar ile ilgili ülkemizde çok ciddi şehir efsaneleri dolaşıma sokulmuş ve bu iddialar sonucunda insanlar yanlış bilgilendirmelere maruz kalmıştır.

Yapımı Pratik ve Hızlıdır

Prefabrik yapıların inşa süresi projenin büyüklüğüne göre değişse de genel olarak 20-28 gün içerisinde anahtar teslim olarak bitirilmektedir. Normal betonarme bir evin inşası ise aylar sürmektedir. Prefabrik yapı ile hem zamandan hem de işçilik maliyetlerinden tasarruf edersiniz.

Modüler Yapılardır

Prefabrik yapı için oluşturulan proje sonrasında tüm parçalar fabrikamızda üretilir ve montaja hazır hale getirilerek inşa sahasına taşınır. Böylelikle proje süresince yapıda istediğiniz değişiklikleri yapabilir, ek oda veya ek kat bile çıkabilirsiniz. Betonarme yapılarda ise bu istediğiniz değişiklikler size oldukça pahalıya patlayabilir. Bu inşa süresini uzatabileceği gibi size başka külfetlerde çıkartabilir.

Estetik ve Konforludur

Prefabrik yapı ile inşa edilen herhangi bir yapı, betonarme yapıya nazaran daha gösterişli ve estetik durmaktadır. Temizliği kolaydır, herhangi bir kısmında meydana gelen hasarı komple bir yama değil hasar göre parçayı tamir ettirebilirsiniz. Betonarme yapılarda bu problem sonrasında renk tutmama sorunu yüzünden tüm cepheyi bile boyayabilirsiniz.

İstediğiniz Yere Nakledebilirsiniz

Prefabrik yapılar için bu süreç biraz meşakkatli olsa da mümkün kılınmaktadır. Yapının tüm parçaları sökülerek kullanılabilecek durumdaki parçalar ile tekrar başka yere bir yapı inşa etmeniz mümkündür. Hatta bu iş için yine firmamızdan destek alabilir zarar gören parçalar için yeni parça temini isteyebilirsiniz.

Depreme ve Diğer Problemlere Dayanıklıdır

Prefabrik yapılar çelik iskelet üzerine monte edildiği için depreme daha dayanıklıdır. Deprem kuşağı üzerinde yer alan ülkemizi göz önüne aldığımızda bu seçenek bizim için oldukça cazip noktadadır. Betonarme yapı ile karşılaştırıldığında deprem sırasında herhangi bir çatlama ve kırılma meydana gelmez. Hele ki aynı özellikte betonarme ve prefabrik yapı kıyaslamanayacak düzeydedir.

Yalıtım Sorunu Yoktur

Prefabrik yapıların inşası sırasında kullanılan kaliteli izolasyon malzemeleri sayesinde ısınma ve ses konusunda problem yaşamazsınız. Ancak betonarme yapı için aynısını söylemek mümkün değildir, bu özelliklerde bir yapı için ekstra ücret ödemeniz gerekmektedir.

Prefabrik yapılarımız kar yükü taşıma, rüzgar hızı, birinci deprem şartları ve üç iklim bölgesi esas alınarak üretilmektedir. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz…