Yandex

Neden Hafif Çelik Yapiyi Tercih Etmelisiniz?

Proev 25 yıldır yapı malzemeleri ve inşaat sektöründe hizmet vermektedir. Yalnızca yurt içi pazarında değil yurt dışı pazarında da söz sahibi olan firmamız, müşteri taleplerine cevap verebilmek için kendisini sürekli olarak geliştirerek büyümekte ve bunu modern yönetim anlayışıyla birlikte geliştirmektedir.

Ülkemizde yaygınlaşmaya başlayan hafif çelik yapı sistemleri Proev tarafından bazı projelerde önerilmekte ve kullanılmaktadır. Hafif çelik yapı sistemini tercih etmeniz için bazı nedenler;

Ekonomik

Hafif çelik yapı sistemleri uygulama açısından betonarme yapıya göre daha kısa sürede inşa edilmesi nedeniyle iş gücü kayıplarını, iklim koşullarından olumsuz etkilenmeyi, genel giderlerde tasarruf ve müşterilerin daha kısa sürede evlerine taşınmalarından dolayı diğer harcamalar konusunda ekonomik olduğunu gözlemlenmektedir. Ayrıca betonarme yapılara göre konforlu ve daha az bakım yapıldığından kullanım maliyetleri en düşük seviyededir. Yalıtım konusunda da hafif çelik yapı sistemi betonarme sistemine göre çok daha tasarrufludur. Isınma ve soğutma işlemleri betonarme sistemlere göre çok daha kolay olduğundan yakıt giderleri de ciddi anlamda azalmaktadır.

Esnek

Hafif çelik sistemin en büyük avantajlarından birisi de esnek olmasıdır. Gün geçtikçe değişen yaşam tarzları nedeniyle konut içinde yapılacak onarımlar hafif çelik sisteminde kolay, ekonomik ve hızlı olarak yapılabilmektedir. Hatta konut içerisinde yapılacak ciddi değişikliklerde bile (duvarların kaldırılması, odaların tekrar bölünmesi, kapı ve pencere yerlerinin açılması gibi) diğer yapı sistemlerine göre daha ekonomik ve hızlıdır.

Yapım Hızı

Sistemin tüm yapı elemanları kendi tesislerimizde üretilip, gerekli kontroller sağlandıktan sonra proje alanına sevk edilmektedir. Bu nedenle proje sahasında herhangi bir üretim ve düzeltme yapılmadan montaja başlanmaktadır. Betonarme ve diğer yapı sistemlerine göre oldukça hızlı inşa edilmektedir.

Sağlam

Ülkemizde özellikle 1999 depreminden sonra tercih edilmeye başlanan hafif çelik sistemler, betonarmeye göre daha çok güvenlidir. Çeliğin hafif olması nedeniyle, yapı karşılaştığı deprem gibi etkenlerden daha az etkilenmektedir.

Kaliteli

Hafif çelik sistemlerde kullanılan malzemelerin tamamı fabrika ortamında tüm yapı standartlarına uygun olarak üretilir. Proev kalitesiyle projeye ve standartlara göre üretim yapıldığı için kaliteden taviz vermeden üretilir.

Denetlenebilir

İnşa edilecek hafif çelik sistem dışarıdan görünebilir ve şeffaf olduğu için görünmeyen ve ulaşılamayan hiç bir alan olmamaktadır. Böylelikle hata payı minimum düzeyde tutulmaktadır.

Konforlu

Hafif çelik yapı sistemlerinde, yüksek ısı yalıtımı sayesinde yapının içerisi istenilen hava sıcaklığından tutulabilir. Isının yanı sıra yüksek ses yalıtımı sayesinde de konut içi ve konut dışı sesler engellenmektedir.

 

Hafif çelik yapı sistemi ve diğer ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayın.