Yandex

Hafif Çelik Evler

Proev Çelik Yapı Sisteminde profiller; teknik ofisimizde boyutlandırıldıktan sonra fabrikada roll – forming makinelerinde üretilir, tezgahlarımızda döşeme, çatı ve duvar panelleri haline getirilir ve şantiye mahalline gönderilir. Şantiye mahallinde ise kurulum sadece üç – dört günde tamamlanır. Bu sistemle hatalar minimize edilmiştir. Temiz bir şantiye ortamı bu sistemin uygulanması ile sağlanır.

Sistem Özellikleri
- Ön üretimli çelik sistemde insan hatası minimize edilmiştir. Profiller şartnamelere uygun sacdan, bilgisayarla tasarlanıp üretilip, tekniğine uygun olarak montajı yapılırsa yapı doğru ve güvenlidir.
- PROEV’ler ince kesitli çeliklerden oluştuğu için diğer yapı türlerine göre 10 kat daha hafiftir. Depremden diğer yapılara göre az etkilenir. Çok kötü zemin koşullarında bile uygulanabilir hafif ve sağlam bir sistemdir.
- Yüksek dayanımı nedeni ile hafif çeliğin öz ağırlığının taşıdığı yükün, yararlı yüke oranı çok küçüktür.
- PROEV profilleri homojen, izotrop, yüksek düktilite özellikleri gösterir. Denetimli üretimle tüm profil kesitlerinde eleman özellikleri aynıdır.
- Hızlı ve kolay montaj sayesinde yapım süresi kısalır.
- Hava ve iklim koşullarına bağlı kalmadan, sürekli inşa edilebilir.
- Fabrika üretimi aşamasında tesisat delikleri açılabildiği için delme ve kırma yoktur.
- Çoklu üretime uygundur. Paket halde hazırlanabilen yapı birimleri kolaylıkla saklanabilir.
- Sistem elemanları diğer yapı tekniklerinde olduğu gibi çalışan ve şekil değiştiren malzemelerden oluşmadığı için doğru şekilde yalıtıldığında yapısal değişiklik göstermez. Böcek ve benzeri haşere oluşumuna yol açmaz.
- Hafif çelik taşıyıcı sistemlerde galvanizleme yoluyla sağlanan korozyon direnci sistemin uzun ömürlü olmasını sağlar.
- Sistem farklı çelik elemanlar ile desteklenirse üç kattan fazla yapıda yapılabilir.

Avantajları Nelerdir?

SAĞLAMDIR..
En büyük doğal afet olan deprem riskine karşı PROEV ÇELİK YAPI SİSTEMLERİ, aynı büyüklükte betonarme yapıdan çok daha sağlamdır. Toplam yapı ağırlığının betonarme binadan yaklaşık % 80 hafif olması nedeniyle yanal deprem yükleri büyük oranda azalır.

HIZLIDIR..
PROEV ÇELİK YAPI SİSTEMLERİ’nde 150 m²’lik bir binanızın hafriyat aşamasından anahtar teslim durumuna geliş süresi sadece 60 gündür.

HATASIZDIR..
PROEV ÇELİK YAPI SİSTEMLERİ’nde binanızı oluşturan taşıyıcı panellerin tamamı bilgisayar kontrollü üretim tesislerimizde imal edildiğinden hata payı yoktur.

UZUN ÖMÜRLÜDÜR..
PROEV ÇELİK YAPI SİSTEMLERİ’nde kullanılan bütün profiller yüksek çinko kaplamalı galvaniz malzemeden üretilmiştir. Montaj sırasında uygulanan üstün izolasyon tekniği sayesinde yapınızın uzun ömürlü olması sağlanır.

CAZİPTİR..
PROEV ÇELİK YAPI SİSTEMLERİ deprem bölgeleri için vazgeçilmez yapılar sunar. Kırılma, dönme, çatlama yapmaz. Çelik yapının topraklama özelliği sayesinde yıldırım riski taşımaz.

SAĞLIKLIDIR..
PROEV ÇELİK YAPI SİSTEMLERİ’nde yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlar, su ve korozyondan binanızı korur eder. Yangın güvenliği üst seviyededir. MÜKEMMEL YALITIM..
PROEV ÇELİK YAPI SİSTEMLERİ’nde yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlar, su ve korozyondan binanızı korur eder. Yangın güvenliği üst seviyededir.

SORUNSUZDUR..
PROEV ÇELİK YAPI SİSTEMLERİ’nde inşaatlardaki belirsizlikler, sürekli uzayan yapım süreleri, maliyet artışları, kalifiye eleman sıkıntısı ve benzeri sorunlar yoktur. GARANTİLİDİR..
PROEV ÇELİK YAPI SİSTEMLERİ’nde kullanılan bütün malzemeler TSE standardına sahiptirler.

Kullanım Alanları:
Proev çelik yapı sistemleri, hafif çelik yapı profiller kullanarak;
Tek kattan üç kata kadar müstakil konutlar,
Villalar,
Bağ evleri,
Okul ve yurt binaları,
Kooperatifler,
Ticari yapılar,
Fabrika yapıları,
Mevcut yapılara ilave katlar,
Şantiye ve müştemilat binaları imal ve inşa edebilmektedir

Proev / Prefabrik